Нова стъпка по стъпка карта за Бубърство

Възпитаници на Сярското българско педагогическо училище

Причината - загубата на предишните и липсата на достатъчно нови пазари за реализиране на произведената продукция поради сравнително високата ѝ себестойност спрямо производството в Китай, Бразилия и Виетнам, които на практика наложиха дъмпинг и диктуват цените на международния пазар. Особено негативно върху бубарството в България се е отразила и приватизацията на дружествата, занимаващи се с изкупуване и преработка на пашкули, които на практика спряха тази дейност след като преминаха в ръцете на новите си частни собственици.

От Добруджанския земеделски институт представят иновативна технология за производство на посевен материал

Такова тежко автомеле на софийското Околовръстно скоро май не е имало СНИМКИ

. Две версии на дивата копринена буба се използват от производителите на коприна днес,

Бубарството при създаване на съответните условия би могло да осигурява добри доходи на фермерите и то в райони, където възможностите за доходи от друга селскостопанска продукция са силно ограничени;

Ората Копата – родопската традиция за Сирни Заговезни

Според българските учени, страната ни има потенциал за производство на висококачествена сурова коприна, греж, която може да конкурира като качество китайската и бразилската, а благодарение на европейската и/или национална субсидия и като цена. Наложително е обаче създаването на нова материална база за отглеждане на буби. Необходимо е да се осигури безвъзмездна помощ или кредитиране на земеделските стопани, желаещи да засаждат черничеви градини и да създадат нова база за отглеждане на бубите.

Същността на бубарското производство представлява сама по себе си едно биологично фермерство;

Нямаме много информация за тази дейност по време на Средновековието, но вече в Османската империя почват да се появяват първите писмени сведения, че българите са се занимавали с тази дейност. За да може да има развито бубарство е необходимо отглеждането на черничеви дървета – техните листа служат за храна на ларвите. Поради подходящите климатични условия, още преди няколко века това се е случвало в района на Хасково. Знае се, че българите от този район са продавали пашкулите на търговци от Одрин и Солун. След Освобождението, бубарството продължава своето развитие. То се засилва най-вече след края на Първата световна война.

“ Светослава казва, че дори би изкупила отгледаните пашкули от производители у нас, би съдействала и с опит и препоръки.

На ръба на оцеляването: Липсата Бубарство на пазар заплашва бъдещето на овощни градини

В него тя се превръща в какавида. Този етап от развитието се нарича узряване и производителите завършват работата си по отглеждане на бубите.

Светлана Боянова: Браншът се нуждае от втори транш по Украинската помощ, става дума за оцеляване

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Нова стъпка по стъпка карта за Бубърство”

Leave a Reply

Gravatar